Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Witamy na stronie Łódzkiego Oddziału PZK!      Sekretariat Oddziału czynny jest w poniedziałki od godziny 16.00 do 20.00.
Konto naszego Oddziału, na które można wpłacać składki członkowskie     mBank     Nr 39 1140 1010 0000 3533 4800 1009.


Jesteś naszym
counter
gościem
Field Day SSB 2014

Field Day SSB 2014 z SP7KZKField Day powoli staje się tradycją w naszym klubie. To najfajniejsze i najbardziej absorbujące zawody w roku. Złożoność tych zawodów nie polega wcale na przygotowaniu operatorskim, w tej materii szlifujemy swoje umiejętności przy okazji szeregu zawodów krajowych i zagranicznych. Field Day jest przedsięwzięciem logistycznym, trzeba przewidzieć każdy aspekt pracy terenowej, jaki sprzęt zabrać, oszacować co może zawieść i zapewnić zamiennik, jedzenie, woda, miejsca noclegowe itp. W tym roku startowaliśmy w kategorii low power, non assisted, co wymusza na startującym użycia tylko jednej jednoelementowej anteny na wszystkie pasma.

 Tu wybraliśmy sprawdzoną konstrukcję delty  wg. SP7LA, która została zawieszone jakieś  10-12m nad taflą wody rzeki Warty i zapewniłą  nam bezproblemową pracę w pasmach od 80m  do 10m, choć propagacja na wyższych  pasmach niestety nie była łaskawa.
 Dzięki uprzejmości klubowego kolegi Marcina  SQ7NMjako główny TRX pracował Kenwood  TS-590, nie znaliśmy wcześniej tego  urządzenia, była to też okazja do "chrzestu bojowego" dla niego. Sam jestem użytkownikiem poprzednika 570-tki więc nie było najmniejszego problemu z poznaniem wszelkich elementów manipulacyjnych, sam wygląd także wprost nawiązuje do starego modelu, lecz w środku ... Tu drzemie moc solidnego DSP, radio świetnie sprawdziło się w zawodach, w wyławianiu stacji pracujących w FD pomiędzy grzmiącymi nadawcami zawodów AA Contest, chyba już wiem co niedługo zastąpi mojego staruszka TS-570DG. Przy radiu dzielnie pracowaliMichał SQ7PGP, Leszek SQ7OBH, Piotrek SQ7OBD , Szymon SQ7OFL oraz ja czyli Tomek SQ7IQI. Jako źródło energii posłużył nam benzynowy agregat prądotwórczy, jak co roku co również staje się tradycją, nie obyło się bez drobnej awarii. Pomimo solidnego przeglądu przed samymi zawodami, gdy pojawiła się w nocy wilgoć, ujawniła się usterka regulatora napięcie, która na szczęście okazała się być prostą mechaniczną usterką. W czasie postoju agregatu w do pracy zaprzęgliśmy przygotowane wcześniej akumulatory ołowiowe.

 W czasie wolnym od operatorskich  obowiązków czas umilało nam ognisko, oraz  kajak przywieziony przez Marcina, także  odwiedziło nas sporo kolegów z okolic.
 W tym roku pogoda była łaskawa, było  słonecznie, a nawet noc nie przyniosła na tyle  niskich temperatur by nas odstraszyć od  pomysłu nocowania pod gołym niebem !
 To był świetnie spędzony czas z radiem i z  kolegami , zapraszam do oglądania zdjęć, __Album__ choć żadne zdjęci nie oddadzą tego klimatu, trzeba po prostu samemu spróbować.

Tomasz sq7iqi
Posted by admin on 11-09-2014 09:18:34
Nasi członkowie

Nasi sponsorzy
pzkzg

www.pk-ukf.pl

pzkzg

pzkzg

pzkzg

pzkzg


Ciekawe strony
pzkzg

pzkbpk

www.pk-uk.pl

www.spdxc.org

pga-zawody

los-sotkania

radio reaktywacja

www.qrz.com

www.om3kii.sk

www.sn0hq.org.pl/

www.pkrvg.org/

www.aprs.pl/

www.amsat.org

www.rbi.ampr.org